Metakereső technológia + klaszterezés
A Clusty metakereső több kereső adatbázisában keres: a Fontos keresők közül csak az Ask.com és a Live kereső találatait, az alternatív keresők közül például a Gigablast, Wisenut és a Looksmart találatait használja fel, emellett találati listáiban megjeleníti a releváns Wikipédia szócikkek részleteit is. Ez utóbbi funkció miatt a Clusty kereső különösen alkalmas angol nyelvű rövidítések és fogalmak keresére, mert ezek jó eséllyel megtalálhatóak az angol nyelvű Wikipédiában, és a meghatározás szöveges része és az illusztráció egyaránt megjelenik a Találati rangsorban, szükségtelenné téve a találati oldal meglátogatását.
A Klaszterezés és a Wikipédia cikkek közvetlen megjelenítése kiváló ötlet a keresés hatékonyságának fokozására, azonban a találatok Rangsorolása nem a legjobb, ezért a legtöbb esetben ezekkel az innovatív technológiákkal nem élő Google Inc. is lépést tud tartani csupán a találatok jobb Rangsorolása által. Például az MTV kulcsszóra a Googleben rákeresve a magyar és az amerikai MTV honlapja az első találatok között van, míg a Clustyval keresve csak a Wikipédia bejegyzés alapján lehet értesülni a magyar MTV létéről, az sem az automatikusan generált csoportokból, sem a találati rangsorból nem egykönnyen derül ki.
Kiegészítő szolgáltatások
A Clusty segítségével kereshetünk még például hírforrásokban, képek között (Picsearch adatbázisával), Weblog oldalakon, és a Wikipédia tartalmában is. A többi keresőhöz hasonlóan letölthető böngésző toolbar-t is kínálnak, különféle böngészőtípusokhoz.
Továbi olvasnivaló
Agent Portal: Az okos keresőprogram: http://www.agent.ai/main.php?folderID=166&articleID=1314&ctag=articlelist&iid=1
A „Clusty” című bejegyzést 2005. 03. 24. napján publikáltam, az azóta már bezárt webni.innen.hu oldalon. Ezt az írást és az innen hivatkozott régi tartalmakat a Webni! Archívum oldalán gyűjtöttem össze. Mivel az utolsó módosítás dátuma: 2007. 02. 18., ezért az itt olvasható információk már részben vagy teljes egészében elavultak lehetnek.